logo

ÇARPIK VE ÇİRKİN YAPILAŞMAYLA MÜCADELE EDELİM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaşadığımız şehirlerin evimiz olduğunu dile getirerek, “Kirli görüntüler veren çarpık ve kaçak yapılaşmalarla mücadele etmeliyiz” dedi.
İlçelerdeki alt yapı, su ve yol yatırımlarını değerlendirmek, ilçelerin öncelikli sorunlarını yerinde tespit ederek sonraki 1 yılın programını yapmak amacıyla düzenlenen toplantılara Salıpazarı İlçesiyle devam edildi. Salıpazarı Ziraat Odası’nda yapılan toplantıya, Vali İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı Kaymakamı İskender Çolak, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açıcı, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Genel Sekreter Yardımcıları Mustafa Yurt ve Zennube Albayrak, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, daire başkanları ile il ve ilçe belediye meclis üyeleri katıldı.
DUYARSIZ KALMAMIZ SÖZ KONUSU OLAMAZ
Salıpazarı Belediye Başkanı Akgül’ün konuşmasının ardından söz alan Başkan Yılmaz, “Belediye Başkanımız Halil Bey’in heyecanına ortaklık etmememiz, onun taleplerine duyarsız kalmamız söz konusu olamaz. Hepsini bizim insanımız, bizim çevremiz, bizim yapmamız gereken işler diye görüyoruz. Yapılan işler güzel olursa biz gurur duyuyoruz, kötü olursa biz mahcup oluyoruz. Sonucunda burası bizim evimiz. Yani şehirlerde bizim topyekûn evimiz. Onun için kirli görüntüler veren çarpık ve kaçak yapılaşmalarla mücadele etmeliyiz” diye konuştu.
GÜNÜ KURTARMAYA DÖNÜK İŞLER YAPMIYORUZ
Yapılan işlerinin hiç bitmeyeceğini söyleyen Başkan Yılmaz şu şekilde devam ett.; “ Salıpazarı-Tanhal ve Salıpazarı Akkuş yolunu tamamen beton yolla bitirip artık bir sorun olmaktan çıkaracağız. Anayollar bitecek siz yenilerini isteyeceksiniz. Allah bize ömür ve imkan verirse hepsini yapmak için çalışacağız. İyi bir prensip ve felsefe koyduk ortaya. Günü kurtarmaya dönük işler yapmıyoruz artık. Geçmişte biraz bilgi eksikliğinden biraz kaynak eksikliğinden günü kurtaracak işler yapılıyordu. Ama biz az yapacağız, sağlam yapacağız dedik. Bu sene elimizden geldiğince bu tempoyu sürdürmeye çalışacağız.”
Köksal ÖNER

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?