logo

BU PROJE KİMLERİ NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?

Samsun Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Nejdet Güneysu, “Her sınıfın bir yetim kardeşi var. İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.
Milli Eğitim Bakanlığı Diyanet İşleri başkanlığı İHH ve Eğitim-Bir-Sen’in ortak olarak yürüttüğü “Her sınıfın bir yetim kardeşi var. İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi kimleri; niçin rahatsız ediyor?
Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da uygulanan bu proje kapsamında; Samsun’da 750; Türkiye Genelinde 15.000 Yetimimize yardım yapılıyor, başı okşanıyor, yüzü güldürülüyor. Ayrıca binlerce öğrencimize yardımlaşma ve başkalarının derdiyle dertlenme duygusu kazandırılıyor.
Topluma emanet edilen bu yetimlerimizin hiçbir aidiyeti sorgulanmazken – ki sorgulamak ahlaksızlıktır- hiçbir okulumuzda Öğrenci ve Öğretmenlerimiz yardım için zorlanmazken;  Çarşamba’da proje kapsamında ödül almış bir okul müdürüne Çarşamba ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü; İl Milli Eğitim Müdürlüğünden soruşturma talep ederek soruşturma açtırıyor. Böylece öğrenci, Öğretmen ve idarecilerin yüzlerce yetimin yararlandığı bir projede çalışma azimleri kırılıyor.
İlginçtir ki; Aynı konu ile ilgili CHP Samsun Milletvekili de “okullarda öğretmen ve öğrencilere baskı yapılarak yardım toplamaya zorlanıyor” diye bir basın açıklaması yapmıştır.
Samsun CHP Milletvekili kendisine iletilen bir şikayeti araştırır, üzerine gidebilir. Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürüne ne oluyor?.  Bağlı bulunduğu bakanlığın da önem verdiği, ortak olduğu proje ile ilgili aslı astarı olmayan dedikoduları gerekçe göstererek okul müdürü hakkında soruşturma talebinde bulunmasının arkasında acaba başka gerekçeler mi var?
4 yıldır aksamadan devam eden “Yetim Gülerse Dünya Güler” sloganı ile yola çıkılan ve Eğitim-Bir-Sen’in de ortağı olduğu dünya genelinde 90.000 Yetimin yararlandığı bu projeye asılsız iddialarla gölge düşürülemez. Öğrenci, Öğretmen ve idarecilerin şevki ve azmi kırılamaz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?