BU OKULUN ÖĞRENCİLERİ STAJINI YURT DIŞINDA YAPIYOR

09 Ocak 2019 - 13:20

Tekkeköy ilçesinde bulunan Gelemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Rahman Köse, ”30 öğrenci ve öğretmenleri ile beraber Avrupa’da staj yaptılar” dedi.
Proje hakkında bilgi veren Gelemen  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Rahman Köse ,”Okulumuz tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen 2018-1-TR01-KA102-054633 numaralı ve Modern Embriyo Transferi Yöntemleri isimli Erasmus+ projesinin Budapeşte / Macaristan ve Çekya-Prag hareketliliği 01.01.2019-14.01.2019 tarihleri arasında yapılmaya başlanmıştır. Macaristan ve Çekya´daki Tarım Liseleri ile proje ortaklığı yaparak öğrencilerimizin AB ülkelerindeki hayvancılık işletmelerinde staj yapmaları sağlanacaktır. Öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak bu projemiz ile AB ülkelerindeki modern embriyo transferi yöntemlerini yerinde görme ve uygulama içinde yer almaları sağlanacaktır. AB gelişim planına uygun olarak hazırlanan projemiz ile AB ülkelerindeki kültürel sosyal ve ekonomik yapıyı yerinde görecekler aynı zamanda da Türk kültürünü ve güzel ülkemizi gittikleri ülkelere de tanıtacaklardır” dedi.
DENEYİMLİ ÖĞRETMENLERİMİZ VAR
Okul olarak büyük projeleri hayata geçirmenim mutluğunum yaşadıklarını vurgulayan Okul Müdürü Köse,” Proje kapsamında 10 öğrenci ve 1 veteriner hekim öğretmenimiz Prag- Çekya ´ya yine 10 öğrenci ve 1 veteriner hekim öğretmenimiz ise Budapeşte -Macaristan’a gitmişlerdir. 2019 Mart ayı içerisinde ise 10 öğrenci ve 1 veteriner hekim öğretmenimiz ise Letonya ‘ya gideceklerdir. Öğrencilerimizin mesleki kazanımları ve özgüvenleri artmış bir şekilde ülkemize sağ salim dönmelerini ve okulumuzu insanımızı ve ülkemizi güzel temsil etmelerini temenni ediyoruz. Proje koordinatörü veteriner hekim Hasan Yeşilyurt bu proje ile katılımcıların mezun olduklarında meslektaşlarına bilgi ve beceri paylaşım yapmalarının sağlanması, uluslararası geçerliliği olan belgeler ile özellikle özel sektörde istihdam edilme, kamu sektöründe ise diğer meslektaşlarına göre daha nitelikli olacak” diye konuştu.
ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ
Geleceğe ışık tutacak olan öğrencileri yetiştirmek için mücadele ettiklerinin altını çizen Okul Müdürü Köse, ”Avrupa’daki aldıkları eğitimleri, kazandıkları bilgi ve becerileri Türkiye’deki paydaşlarına aktarıp ve bu projenin de etki sahasında genişleterek, projeden maksimum kazanç sağlanmasını hayata geçirmiş olacaklar. Diğer meslektaşlarından öne çıkarak tercih edilen ve özgüveni sağlam kişiler olmalarını sağlayacağız. Yabancı dil konuşunda seviyelerinin gelişmesi yönünde öncü olacağız. Dünya gerçeklerinin farkında olan, hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş kişiler olmasına da önem veriyoruz. Kalkınma Bakanlığının hayvancılık özel ihtisas komisyonu raporunun stratejik planında stratejik amaçlarına uygun nitelikli bir personel olması, uluslararası alanda geçerli bir sertifikaya sahip olmalarını hedefliyoruz. Gelemen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Akredite kurum olma yolunda hazırlıklara başladık. Kriterleri yerine getirip, başvuru yapacağız” dedi.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.