logo

Bizler Bayburt Kökenli Samsunlularız!

Vali Osman Kaymak eşi Emine Kaymak ile beraber, Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Sevgi Kafe’de düzenlenen iftar yemeğinde Bayburtlu hemşehrileriyle bir araya geldi.
İftar öncesi Cengiz Çelik’in tüm şehitlerimiz ve merhumlarımızın ruhu için okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, yemeğin ardından Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali’nin selamlama konuşmasıyla devam etti.
Hakan Tali’nin selamlama konuşmasının ardından yaptığı konuşmada, Bayburtlu hemşehrileriyle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Osman Kaymak, “Öncelikle herkese hayırlı akşamlar, hayırlı Ramazanlar diliyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Biliyorsunuz Samsun’da göreve başlayalı iki yıl oldu ve bu süre zarfında zaman zaman bir araya geldik. Değerli Dernek Başkanımız Hakan Tali’ye teşekkür ediyorum, bizleri tekrar bir araya getirdi” dedi.
Samsun’da yaşayan Bayburtlu hemşehrilerine Samsun-Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni sıklıkla ziyaret etmelerini tavsiye eden Vali Osman Kaymak, “Dernekler kültürümüzün yaşaması, birlik ve beraberliğimizin devamı için derneğimize lütfen gelin. Derneğin sosyal, kültürel faaliyetleri var. Ben de fırsat buldukça faaliyetlere katılmaya çalışıyorum. Sizler de zamanınız ölçüsünde mutlaka katılın. Çünkü bu derneğe geldiğimiz zaman Bayburtluluğumuzu hatırlıyoruz, çocuklarımız hemşehrileriyle tanışıyorlar ve sohbet sırasında bir şeyler öğreniyorlar. Yoksa Bayburt’un kültüründen habersiz yetişiyorlar. O nedenle derneği önemsiyoruz. Bir Bayburtlu olmaktan dolayı onur ve gurur duyuyoruz.
Bayburtlular vatanına, milletine bağlı, manevi yönleri güçlü insanlar. Onun için Ramazan’da Bayburtlu hemşehrilerimle bir arada olmak benim ve değerli eşim için mutluluk vesilesi. İnşallah bizler Bayburt’u en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bugün Naci Memiş kardeşimiz Rahmet-i Rahman’a kavuştu, Allah ona rahmet eylesin. Gerçekten çok değerli bir Bayburtluydu” şeklinde konuştu.
Bayburtluların Bayburt kültürünü yaşarken Samsun’a da katkı yapması gerektiğini ifade eden Vali Osman Kaymak, “Bizler Bayburt kökenli Samsunlularız. Samsun’un kültürü, eğitimi, alt yapısı ve yaşam kalitesi bizleri ilgilendiriyor. O anlamda çevrenize karşı duyarlı bir şekilde dayanışmanızı sürdürün. Bayburtlu Samsun Valisi olarak aranızda bulunmak bizler için de büyük bir imkân. Bayburtlular olarak örnek insanlar olmak durumundayız” diye konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?