logo

BİR BAYRAMI’NA DAHA KAVUŞMANIN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Bayrama barış, umut ve güven içinde ulaşan bizler, bugün umutsuzluğu gönüllerimizden söküp, bizden bayram neşesi bekleyenlere beklediklerini ikram etmeli, bayramın sevincini, neşesini dua, tekbir ve selamlarla önce kendi içimizde duymalı daha sonra da bayrama acıyla, gözyaşıyla ulaşabilmiş kardeşlerimize bunu en kalbi ve samimi duygularımızla hissettirmeliyiz“ dedi.
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, mesajında, “Kendine has manevi atmosferi içerisinde yaşayarak tamamlamış olduğumuz bir Ramazan ayını daha huzur içerisinde geride bırakarak, heyecan ve özlemle beklediğimiz bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayı boyunca oruç ile derin bir manevi iklimi, huzur iklimini, kardeşlik iklimini yaşayarak Ramazan Bayramı’na kavuşmuş olmanın millet olarak mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, dini ve milli duyguların perçinleştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği önemli günlerdir. Mübarek Ramazan Bayramı’nı fırsat bilerek incittiğimiz, üzdüğümüz, kırdığımız kalpleri yeniden onarmalıyız” dedi.
İLÇEMİDE YARDIMA MUHTAÇ OLANLARIN ELİNDEN TUTTUK
Paylaşma ve dayanışmanın bir görev olduğunu hatırlatan Başkan Edis, ”Büyüklerimizi ziyaret ederek onların gönlünü, hayır dualarını almalıyız. Bu mübarek zamanlarda, yoksula ve zor durumda olana yardım etme; dargınları, küskünleri barıştırma, yaşlı, hasta, eş ve dostumuzu ziyaret etme görevimizi büyük bir manevi hazla gerçekleştiririz. Biz de içinde yaşadığımız eşsiz güzellikteki Vezirköprü ilçemizin vatandaşları olarak büyük bir ailenin fertleriyiz. Bu büyük ailenin parçası olmanın verdiği aidiyet duygusuyla, Vezirköprü Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca hemşerilerimizle birlikte bu mübarek ayın doyumsuz atmosferini birlikte soluduk. Mahallelerimizde, sokaklarımızda, ilçemizde yardıma muhtaç olanların elinden tuttuk, ekmeğimizi, suyumuzu komşularımızla, ihtiyaç sahipleriyle paylaştık. Ramazan ayı boyunca mahallerimizde  düzenlediğimiz meydan iftarlarında kardeşlik ve birliktelik havası oluştu. İftar programlarına yoğun bir katılım göstererek paylaşma, kardeşlik ve dayanışma atmosferinin oluşmasına katkı sunan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunarım“ diye konuştu.
RAMAZAN BOYUNCA ELLERİMİZİ AÇTIK ALLAH’IMIZA DUA ETTİK
Hemşeriyle aynı sofra etrafından bir araya gelerek oruçlarını açtıklarını belirten Başkan Edis, ”Ramazan ayı boyunca her gün farklı camide teravih namazından sonra vatandaşlara sohbet ettik. İlçe sınırlarımızla bulunan mahallelerde maddi durumu yerinde olmayan, ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek, imkânlarımız doğrultusunda isteklerine cevap vermeye çalıştık. Vatandaşlarımızla birlikte ellerimizi açıp Cenabı Allah’a huzurumuzun, kardeşliğimizin ve dirliğimizin daim olması için dualar ettik. Birlik, beraberlik, dostluk, paylaşım ve sosyal barışı benimsemiş yönetim anlayışımızdaki bu tavrımız her zaman bu yönde olmaya devam edecektir. Birlik ve beraberliğimizi, dostluğu, kardeşlik ve paylaşmayı en sıcak şekilde hissettiğimiz, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu toplumca yaşadığımız sevgi dolu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, hemşerilerimin, mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?