logo

BAŞKAN ŞAHİN HAFIZLARI ÖDÜLLENDİRDİ

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Kardeşlik Köprüsü” projesi kapsamında il dışından ilçemize gelen ve hafızlık eğitimi alarak dereceye giren misafir öğrencileri ödüllendirdik” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Bafra ilçe yatılı Kur’an Kurslarında “Kardeşlik Köprüsü” projesi kapsamında ilçemizde bulunan ve hafızlıklarını 17 Ocak 2018 tarihinde tamamlayarak dereceye girerek 9 öğrenci, Bafra Müftüsü Necmettin Kayar nezaretinde Belediye Başkanı Zihni Şahin’i makamında ziyaret etti.
HEPİNİZİ KUTLUYORUM
Öğrencileri tebrik ederek Bafra Belediyesi’nin hediyesi olarak birer altın takdim eden Başkan Şahin, “Öğrencilerimiz büyük bir marifet göstererek yüce kitabımız Kur’an-ı Kerîm’i ezberlemişler, bizlere de bu güzel marifete iltifat düşer. Bizler taltif edeceğiz ve teşvik edeceğiz, destekleyeceğiz ki, bu marifetli gençlerimizin sayıları artsın, bereketlensin. “Kardeşlik Köprüsü” projesi ile aramızda olan bu evlatlarımız hafızlıklarını tamamlayarak dereceye girmişler ve belgelerini almayı hak etmişler. Bu güzel günlerinde onlarla birlikte olmaktan, insanlığa yatırım yapıldığını görmekten ben de mutlu oldum. Gençlerimizi, çocuklarımızı hem müspet hem de dini ilimlerde, her alanda çok iyi yetiştirmemiz lazım” diye konuştu.
KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURULDU
2015 yılında Cizre’de ki terör olayları nedeni ile eğitimlerini tamamlayamayan öğrenciler daha önce proje kapsamında eğitimlerini tamamlamaları için Bafra’ya getirildiklerini ifade eden Başkan Şahin, “Cizre ve Bafra arasında kardeşlik köprüsü kurulmuştu. Bu köprü meyvelerini vermeye devam ediyor. Doğu ve Güneydoğu illerimizden birçok öğrenci de ilçemizde eğitim almaya başladı. Proje olumlu sonuçlar verdi. Devletimiz ve hayırsever vatandaşlarımız bu öğrencilerimize destek verdi. Bu vesile ile hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçen başta ailelerini ve hocalarını da tebrik ediyorum, çocuklarımıza hayatlarında daima başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete öğrencilerin yanı sıra Bafra Müftüsü Necmettin Kayar, Bafra Müftülüğü Şube Müdürü Şafak Çatal, Büyük Cami Kur’an Kursu Müdürü Mehmet Şenel, Aktekke İhsaniye Kur’an Kursu Müdürü Enver Çakıroğlu, Ensar Kur’an Kursu Müdürü Yakup Dereli de katıldı.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?