logo

BARSELONA’DA ŞAMPİYON OLDULAR!…

ŞIRNAK U13 FUTBOL TAKIMI BARSELONA’DA ŞAMPİYON OLDU.
Şırnak UYAFA futbol takımı, normal süresi 0-0 sona eren maçta Danimarka takımı Dalum’u penaltılarda yenerek şampiyon oldu.
İspanya’nın Barselona kentinde her yıl, 13-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Costa Brava Futbol Turnuvası, bugün oynanan final maçı ile sona erdi.
DALUM’U YENEREK ŞAMPİYON OLDUK
11 ülkeden 200 U13 düzeyinde futbol takımının katıldığı turnuvada Türkiye’yi bu yıl temsil eden Şırnak UYAFA (Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi Projesi) takımı, final maçında Danimarka’nın Dalum takımıyla karşılaştı.
Normal süresi 0-0 sona eren maçta, penaltı atışları sonrası Şırnak UYAFA takımı şampiyonluğu kazandı.
Şırnak Valiliği’nce yapılan yazılı açıklamada şampiyon olan futbol takımı yöneticileri ve futbolcular tebrik edilerek, “Her yıl İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen, 11 ülkeden yaklaşık 200 takımın katıldığı Costa Brava Futbol Turnuvası’nı bu yıl Şırnak UYAFA takımımız kazandı. U13 kategorisinde ülkemizi temsil eden Şırnak UYAFA takımımız, bugün Danimarka’nın Dalum takımıyla yaptığı final karşılaşmasını penaltı atışlarıyla kazanarak şampiyon oldu. Bize bu gururu yaşattıkları için başta Şırnak UYAFA takımı futbolcularımız olmak üzere bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz” denildi.
ÖNEM VERİLMEYEN GENÇLER UTANDIRDI
Şırnaklı gençler, kazandıkları bu büyük başarıyla yıllardır Türk gençlerine önem vermeyen 3 büyüklere de ders vermiş oldu.
Kaynak; Kral Spor

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?