logo

BAKAN KILIÇ, ÖĞRENCİLERE AHOB DAĞITTI

Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, dedesi merhum İlyas Kılıç’ın ismi verilen okuldaki öğrencilere, AHOB dağıttı. Samsun’un markası olan AHOB’u alan öğrenciler, Bakan Kılıç’a teşekkür etti.
Gençlik ve Spor Bakanı  Akif Çağatay Kılıç beraberinde Vali  İbrahim Şahin ile birlikte, Ataköy İlyas Kılıç İlkokuluna gelişinde öğrenciler ve protokol üyeleri tarafından çiçekle karşılandı.


İLKOKULUN VE SOSYAL TESİSLERİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Bazı programlara katılmak üzere Samsun’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, dedesi İlyas Kılıç’ın adına yapılan ilkokulun ve sosyal  tesislerin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Kılıç, burada öğrencilere Samsun Teknopark ‘ta  Zekasoft Yazılım T.A.Ş. tarafından geliştirilerek, üretimi yapılan ve Türkiye’de yapay zekâ barındıran ilk anlayarak hızlı okuma programını dağıttı.
BAKAN KILIÇ’A ÇOCUKLAR ÖZEL BİR İLGİ GÖSTERDİLER
Bakan Kılıç’ın programında Samsun Valisi İbrahim Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, siyasetçiler, bürokratlar, öğretmen ve veliler de hazır bulundu. Okul girişinde çiçeklerle karşılanan Bakan Kılıç’a çocuklar özel bir ilgi gösterdiler. Bir öğrenci, Bakan Kılıç’ın elinden tutarak sınıfını gösterdi. Bakan Kılıç, okulun tüm sınıf ve odalarını gezerek, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin’den bilgiler aldı.
ÖĞRENCİLER İLE AYNI SIRADA
Bakan Kılıç, kendisini bekleyen öğrencilere eşofman ve AHOB cdleri dağıttı ve çıkışta Zekasoft Yazılım T.A.Ş. Genel Müdürü Şadi Coşgun ile görüştü. Vali İbrahim Şahin’de eşlik ettiği görüşmede Bakan Kılıç, programın yazımında emeği geçenleri tebrik etti. Şadi Coşgun da, programa verdiği destekten dolayı Bakan Kılıç, Vali Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Girgin’e teşekkür ederek, yazılımın kullanıldığı Samsun Okuyor Projesi’nin değerlendirmesinin olduğu bir dosya sundu.
OKULUN BAHÇESİNE FİDAN  ÇAM DİKTİLER
Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç beraberinde Vali İbrahim Şahin ile birlikte Ataköy İlyas Kılıç İlkokulu’nun bahçesine çam fidanı dikti. Açılış törenine ayrıca; Yatırım İzle Koordinasyon Başkanı ve Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Yaşin, İl Emniyet Müdürü Vedat yavuz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı Bakan Kılıç ve beraberindekiler daha sonra toplu fotoğraf çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.
Köksal  ÖNER

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?