logo

ATAKUM’DA “KÜLTÜRLER ARASI KÖPRÜ” PROJESİ

Samsun’un Baruthane Ortaokulu Kültürlerarası Köprü projesi kapsamında Romanya’nın Focşani kentinde bulunan Unirea Face Puterea Okulu’nda öğrenim gören 7 öğrenci ile 7 ebeveynini Samsun’da ağırlayarak, Türk kültürünü tanıtacak.
Samsun’un İlkadım İlçesi’nde bulunan Baruthane Ortaokulu “Kültürlerarası Köprü” projesi kapsamında Romanya’nın Focşani kentinden 7 öğrenci ile ebeveynlerini, kendi öğrencilerinin evlerinde ağırlayarak, Türk kültürünü tanıtma amacıyla hazırladığı program dâhilinde,  Atakum Belediyesi’nin Seyir Tesisi’ni ve Osmanlı Hamamları’nı ziyaret ettiler.
HAMAMLAR TÜRK KÜLTÜRÜNÜN ÖNEMLİ BİR PARÇASI
Romen kafileye rehberlik yapan Baruthane Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Sedat Arpacı, ilk kez 2018 yılında proje kapsamında 80 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen yaz kampında bir araya geldiklerini belirtirken, Romen kafileyi 14-21 Nisan arası Samsun’da ağırlayacaklarını ve hazırlanan program dâhilinde Samsun’un müzelerini, Atakum Sahili’ni, Vezirköprü’de bulunan Şahinkaya Kanyon’unu gezdirdiklerini dile getirdi. Atakum Belediyesi’nin Osmanlı Hamamları tesisini ziyaret ederek Türk Kültürü’nde büyük bir yer alan hamam kültürünü Romen kafileye tanıttıklarına vurgu yapan Arpacı, “Hamamlar Türk Kültürü’nde önemli yeri olan bir simgemiz. Romen kafileyi Osmanlı Hamamları’na getirerek Türk Kültürü’nün bir simgesini Romen misafirlerimize tanıtma imkânımız oldu. Misafirlerimiz de Osmanlı Hamamları’nı oldukça sevdiklerini dile getirdi” İfadelerinde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?