logo

ASENALARDAN SOSYAL SORUMLULUK!

Sosyal, kültürel ve eğitim alanında yaptıkları projelerle de gündeme gelen Samsun Ülkü Ocakları, şimdi de sokak hayvanları için önemli bir projeye imza attı. Son günlerde zorlaşan hava şartları nedeniyle üşüyen ve ölmek üzere olan hayvanlara yardım eli uzattı.
Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan “Soğuk Kış Günleri İçin Hayvan Barınağı” projesine her ilden destek verilirken, destek kervanına Samsun Ülkü Ocakları da Katıldı.
Sokakta kalan hayvanlar için harekete geçen Samsun Ülkü Ocaklarına ile üniversite bayanlarının ortak düzenledikleri etkinlikte ilk hedef Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsü oldu. Mavi renkli leğenlerden hayvan barınakları yapılarak üniversitenin muhtelif noktalarına bırakıldı.


Yaptığı açıklamada, etkinlerinin süreceğini vurgulayan Samsun Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Hüseyin Kürşat Geze, “Biz, yaratılanı Yaratandan ötürü sevenleriz. İslamiyet dini, hiçbir canlıyı ayırmadan merhamet etmeyi, acımayı ve yardım etmeyi emir buyurmuştur. Bizler de bu düsturda, şu soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarına barınacak yer bulmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. İlk olarak OMÜ Kurupelit Yerleşkesinde 25 adet hayvan barınağı ile başladık ancak Samsun’un tüm noktalarında bu projemizi sürdüreceğiz” dedi.
Konu hakkında açıklama yapan Samsun Ülkü Ocakları OMÜ Bayanlar Sorumlusu Emine Elif Çağlar, “Sokak hayvanları için bu projeyi başlattık. Bu hayvanların barınaksız, aç ve susuz olduklarının farkındayız. Kampüs içerisinde yiyecek ve barınak bulmaları diğer yerlere göre daha zor olduğundan dolayı önceliğimizi üniversite içerisine verdik. Barınakların içinde yemek yeri gibi bölmeler yapılarak hayvanların ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. Şuan için 25 tane yaptık ve fakültelere dağıttık. Ancak devamı gelecek” diyerek sözlerini sonlandırdı.
şokhaber.net

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?