ARINMAYA VE KURTULUŞA VESİLE OLSUN!

10 Haziran 2018 - 13:50

Saadet Partisi Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Öcal, Kadir Gecesi münasebeti ile yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Öcal, ”Bu mübarek gecenin ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyor, Kadir Gecenizi tebrik ediyorum” dedi.
Bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek gecenin günahlardan arınmaya ve kurtuluşa vesile olmasını dileyen Öcal, ”Bir ay boyunca oruçlarımızı tuttuk, iftarlarımız ettik, teravihler kıldık, Ramazanın manevi atmosferini teneffüs etmeye gayret ettik ve şimdi bu mübarek ayın sonuna yaklaştık. Kadir Gecesinin bugüne denk geldiği kesin değil, Ramazanın son on günü içerisinde arayınız buyruluyor. Kadir Gecesini de bu son on gün arayacağız. Bulanlardan ve kurtuluşa erenlerden oluruz inşallah” ifadelerini kullandı.
DUA EDECEĞİZ AMA DUA İLE YETİNMEYECEĞİZ
Mesajında ülkemizde ve İslam alemininde çok büyük sıkıntıların olduğuna dikkat çeken Öcal, ”Zor bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizde ve İslam âleminde ciddi sıkıntılar var. Cenab-ı Hak yar ve yardımcımız olsun. Duaya ihtiyacımız var. Dua edeceğiz ama dua ile de yetinmeyeceğiz. Bir şeyler yapmanın mücadelesini vereceğiz. İslam dini aksiyon dinidir. Bunun yanı sıra birbirimizi seveceğiz. Kamplaşma ve kutuplaşmaları minimize edeceğiz. Kardeşliği hâkim kılacak, iyilik ve güzelliği organize edeceğiz. Kurtuluşa ermenin yolu buradan geçiyor” ifadelerine yer verdi.

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 Şok Haber Tüm Hakları Saklıdır.