logo

ANDIMIZ HAKKINDAKİ TAŞTIŞMALAR SON BULMALIDIR!

ADD Samsun Dr. Işık Özkefeli ANDIMIZ ile ilgili yaptığı açıklamada; ANDIMIZ; 23 Nisan 1933 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Dr. Reşit Galip tarafından yazılmış,1972 ve 1997 yıllarında bazı değişikliklere uğrayarak, 2013 yılına kadar, tam 80 yıl her sabah ilköğretim okullarında okutulmuştur.
Fakat ırkçılık söylemleri olduğu ve pedagojik uygulamaya ters düştüğü gerekçesi ile 8 Ekim 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde değişiklik yapılarak,  her sabah ilköğretim okullarında okunan andımız kaldırılmıştır. Başka Ülkeler örnek gösterilmiştir ama Biz Türküz ve Türkiye’deyiz yani BİZİZ. Andımız bizi anlatır ve anlatmaya devam edecektir.
Andımızın okullarımızdan kaldırılma süreci, Türkiye’de açılım denilen bir sürece denk gelmektedir. Açılım denilen yanlış siyasi sürecin geldiği nokta bellidir.
Bugün Eğitim Sendikalarını itirazı üzerine Danıştay 8. Dairesi tekrar okutulmasına karar vermişken bir haftadır tartışmalar almış başını gitmiştir. Artık bunlara bir son verilmelidir!
Şunu herkes bir defa daha hatırlamalıdır
Bu topraklar üzerinde Emperyalizme karşı etnik kimliği gözetmeden kürdü, Türkü, Çerkezi, Lazı büyük bir kurtuluş mücadelesi vermiş ve dünyada ilk defa emperyalizmi dize getirmiştir. Bu destansı zaferden sonra Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuş, Anayasa ya göre de Türkiye Cumhuriyeti devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese ‘’TÜRK’’ denmiştir.
Bugün Ülkemizde etnik ve mezhepsel çatışma bizi bölmek isteyen emperyalizmin bir oyunudur. Milli ve Yerli olmak istiyorsak; Cumhurbaşkanının da dediği gibi ‘’Ekonomideki Kurtuluş Savaşını’’ her alanda yapmalıyız.
Andımız Türküm ve doğruyum diye başlar ve devam eder. Danıştay kararına anayasal suç diye bakanlar bu zamana kadar olan anayasaya aykırı durumları göz önüne almalılar yani şapkayı önlerine koymalıdırlar.
Andımız bizlere Milli duruşu, ümmet yerine yurttaş olmayı, doğruluğu vurgulamaktadır.
Bu Ülkede artık Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığına son verilmeli, bu toprakları 95 yıldır vatan bilmiş herkes kucaklanmalıdır. Ayrı ve gayrlılığa tahammülümüz yoktur.
Ülkenin birçok problemi varken, ANDIMIZ üzerinden yaşanan gündeme son verilmeli ve Andımız okullarımız da bir an önce okutulmaya başlanmalıdır.
“NE Mutlu Türküm Diyene” dedik ve demeye devam edeceğiz.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?