logo

AMERİKAN’IN ÇEKİLMESİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ!

Süleyman Yağcıoğlu, Amerika’nın İran ile  yapılan anlaşmayı tek taraflı olarak fes etmesi insan hakları ve uluslar arası müzakere sürecine saygısızlıktır.
Amerika’nın  İran ile 14 temmuz 2015 yılında yapılmış olan anlaşmadan çekilmesi hem orta doğuda ki barış durumunu sekteye uğratmış hem de İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya ve Çin in güvenini sarsmıştır.
Rahmetli Turgut Özal’ı en iyi tanıyanlardan olan  Sayın Süleyman Yağcıoğlu şöyle devam etti, Orta doğu da ki barışın  sağlanması için gerek Saddam Hüseyin’in gönderilmesi gerek başka konularda sarfetmiş olduğu efor ve müzakere süreçleri ortadadır.
Biz millet olarak her zaman barışın ve demokrasinin yanında durduk ve duracağız. Geçmişten bu güne kadar barış için atılan adımları bir anda yok saymak öncelikle devletin kendi kararına sonrasında da insan hakları ve uluslar arası müzakere sürecine saygısızlıktır.
Bu konuda milletimizin her zamanki gibi yanında olup orta doğu barışına darbe vuran Amerika’nın anlaşma ve uzlaşmadan çekilmesini şiddetle kınıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?