logo

AİLE AKADEMİSİ KONFERANSLARI DEVAM EDİYOR

Gençlik Spor Bakanlığı ve SAGEM Derneğinin birlikte yürüteceği “AİLE AKADEMİSİ” Namık Kemal Anadolu Lisesi’nden sonra Osman Gazi İmam Hatip Lisesinde velilerin ilgisi ile karşılandı.


SAGEM Aile Akademisi açılış konuşmasını Dernek Başkanı Kürşad Gündoğdu yaptı.
Gündoğdu konuşmasında, Samsun’a bağlı İlkadım, Canik ve Atakum İlçelerindeki Ortaokul ve Lise Öğrencilerinin velilerine yönelik eğitimlerin başlıca hedefini şu şekilde ifade etti.
AİLE ÇOCUK İLETİŞİMİ
Anne ve Babaların çocuklarına karşı olumlu tutum ve davranışlarının gelişmesine yardımcı olmak, Anne ve Babaların çocukları ile nasıl sağlıklı bir iletişim kuracaklarına yardımcı olmak, Çocukların süreç içerisinde değişimine ve gelişimine ilişkin özellikleri arttırmak, Ailelerin çocuk eğitimi ile ilgili becerilerinin gelişmesine yardımcı olmak, Kültürel sürekliliğin sağlanmasın da önemli bir unsur olan “değerler eğitimi” aktarımının yöntemi konusun da eğitimler vermek.
Aile içi iletişimi güçlendirmek, Ailelerin ve çocukların kendilerine olan güvenlerini arttırmaya yardımcı olmak, Çocukların okul da başarılarını arttırarak eğitim hayatına devam etme süresini yükseltmek, Ergenlik döneminde kişisel gelişim ve genel gelişim özellikleri hakkında bilgilendirmek.
SAGEM Aile Akademisi Osman Gazi İmam Hatip Lisesi programı çeşitli hediyeler ve ikramlarla tamamlandı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?