logo

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yüreklerindeki sevgi ve şefkati bir ömür boyu fedakârca, hiç karşılık beklemeden veren tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum “dedi.
Hayatın ayrılmaz bir parçası, fedakârlığın ve duyarlılığın sembolü tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Edis “, “Doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, bizi eğiten, büyüten, yetiştiren, en kötü anımızda yanımızda olup yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız paylaşan fedakâr kadınlarımız en değerli varlığımızdır” dedi.
KADINLARIMIZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR
Vezirköprü  Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olarak bizler kadınlarımız için ne yapsak azdır. Bu vesile ile kadim medeniyetimizden bugünlere kadar toplumumuzun şekillenmesinde büyük rol oynayan, Fatma Yıldız’dan Hayme Hatun’a, Nene Hatun’dan Çete Emir Ayşe’ye kadar bugünlere gelmemizde hayatlarını hiçe sayan ve büyük fedakârlıklar gösteren tüm kahraman kadınlarımızı da rahmetle anıyorum” diye konuştu.
YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Bir milletin geleceğini belirleyecek nesilleri yetiştiren kadınların toplumun kaderini çizeceğine dikkati çeken Başkan Edis, “Vezirköprü Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hanım kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Kadının hayatın her alanında başarılı bir şekilde olması için çaba göstermeyi sürdüreceğiz. Nefretle kınadığımız kadına yönelik şiddetin ise karşısında durup hanım kardeşlerimizin kendilerini huzur ve güven içinde hissetmeleri için üzerimize düşeni yerine getireceğiz” dedi.
EŞİME YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM
Bilgisi ve üretkenliği ile ülke kalkınmasında yer alan kadınların milletin kutsal emaneti ve baş tacı olduğunu ifade eden  Vezirköprü  Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Bu özel gün vesilesi ile attığım her adımda bana güç veren, ilgisini ve desteğini eksik etmeyen eşime yürekten teşekkür ediyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.
Köksal ÖNER

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?