logo

46 ŞEHİDİN ADI ATAKUM’DA YAŞAYACAK.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı öncülüğünde gerçekleştirilen fidan dikiminde 150 fidan toprakla buluşturuldu. Atakent İlkokulu öğrencilerinin diktikleri fidanlara, Afrin’de şehit olan 46 askerin isimlerini verdi.
Atakum Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen fidan dikiminde, Atakent İlkokulu, Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner İlkokulu ve Edanur Kreşi öğrencileri, 150 fidanı toprakla buluşturdu. Atakent İlkokulu öğrencileri, diktikleri 46 fidana, Afrin’de sürdürülen operasyonda şehit olan askerlerin adlarını verdi.
CİDDİ BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ
Öğrencilerle birlikte fidan diken Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçemizde yeşil alanların artması için ciddi bir çalışma içerisindeyiz. ‘Yeşil Adım’ projemiz kapsamında ‘Her Eve Bir Ağaç’ kampanyasını, göreve geldiğimiz günden bu yana sürdürüyoruz. Atakum İlçesinde yeni yapılan binalarda, daire ve dükkân sayısı kadar fidan dikmeyenlere iskân vermiyoruz. Öte yandan okullarımızla sürekli işbirliği içerisinde dikim etkinlikleri düzenliyoruz. 21 Mart Dünya Ormancılık Günü kapsamında da üç okulumuzun katılımıyla güzel bir etkinlik gerçekleştirdik ve 150 fidanı toprakla buluşturduk” dedi.
46 VATAN EVLADIMIZ ŞEHİT OLDU
Atakent İlkokulu öğrencilerinin diktikleri fidanlara, Afrin’de şehit olan askerlerin adlarını vermelerinin kendisini gururlandırdığını söyleyen Başkan Taşçı, “Afrin’de devam eden operasyonlar kapsamında 46 vatan evladımız şehit oldu. Şehit olan kahramanlarımızın, geleceğimizin teminatı olan yavrularımız tarafından bu denli sevilmesi ve saygı duyulması beni gururlandırdı. 46 şehidimizin adları, yavrularımızın emekleri sonucunda ilçemizde yaşayacak. Kendilerine teşekkür ediyorum, alınlarından öpüyorum. Şehitlerimizi de bir kez rahmetle ve saygıyla anıyorum” diye konuştu.
Köksal ÖNER
şokhaber.net

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?